Projekt pt: Uczeń z pasją

Utworzono dnia 13.05.2019

,, Prawdziwie wielki jest ten człowiek , który chce się czegoś nauczyć ,, W ZSP w Trzesni aktualnie w miesiącu maju i czerwcu w klasach 4-8 realizujemy projekt pt; Uczeń z pasją . Szukamy talentów, pasji i zainteresowań . Zapraszamy uczniów do przedstawienia swoich pasji . Pokazujemy , ze pasja dziś to sposób na prace w przyszłości . Pasja + marzenia + cele + talent + praca = sukces zawodowy . Każdy może go osiągnąć jeśli odkryje swoje pasje i zacznie je realizować . Chcemy pokazać naszym uczniom, ze pasja to ważna sprawa i żeby pasja się rozwijała , należy stałe i w sposób ciągły pogłębić swoje zainteresowania , szukać , pracować, poznawać jak najwiecej elementów związanych z ta dziedzina . Pasja , to szczęśliwe życie . Ludzie którzy odnaleźli w sobie pasje emanują wewnętrznym spokojem i dobra energia , inspirują do działania i chętnie pomagają innym. Zarażają otoczenie optymizmem . Pasja to sposób na dobre życie , to potencjał który jest w każdym z nas, jeśli Człowiek go odkryje i dobrze wykorzysta , będzie szczęśliwym Człowiekiem. Warto żyć z pasja i pracować z pasja , bo życie i praca są wówczas o wiele przyjemniejsze . Nie musisz , ale chcesz to robić . Jeśli pracujesz z pasja i w zgodzie z sobą , nie czujesz , ze chodzisz do pracy . Pasja daje ogromna satysfakcję i motywuje do dalszego rozwoju . Dlatego poruszamy ten ważny temat podczas cyklu spotkań z pedagogiem w ramach lekcji wychowawczych . Napewno dzięki tym spotkaniom zachęcimy uczniów do odkrywania w sobie pasji , a tym którzy już znają swoje pasje pomożemy w dalszym rozwoju. W każdej klasie uczniowie sami zagłosują i wybiorą ze swojego grona Ucznia z pasja . Zapraszamy uczniów klas 4-8 do aktywnego i twórczego udziału w zajęciach .

Anna Baran , pedagog szkolny

Licznik odwiedzin: