MIESIĄC KWIECIEŃ - MIESIĄCEM ZDROWIA

Utworzono dnia 01.05.2021

W dniu 30.04.21 zakończyliśmy cykl spotkań o tematyce zdrowia.

Z tej okazji przez cały miesiąc kwiecień realizowane były w naszej szkole zajęcia o tematyce zdrowia z pedagogiem szkolnym oraz wychowawcami klas młodszych.

Uczniowie podczas zajęć zastanawiali się - Czym jest zdrowy styl życia?

Dlaczego zdrowy styl życia jest ważny?

Jakie są zasady zdrowego stylu życia?

W jaki sposób go prowadzić?

Podczas spotkań z dziećmi podkreślaliśmy, że jednym z ważniejszych elementów zdrowego stylu życia jest aktywność fizyczna.

,,Ruch zastąpi prawie każdy lek, podczas gdy żaden lek nie zastąpi ruchu”.

Zwracaliśmy uwagę na prawidłowe odżywianie, dietę oraz spożywanie owoców i warzyw, picie wody mineralnej.

Wystrzegać należy się artykułów i napojów z dużą zawartością cukru.

Prawidłowa higiena zawsze, a szczególnie w czasach pandemii, jest ważnym elementem zdrowia i ochrony przed chorobami.

Wypoczynek oraz dbałość o dobrą jakość snu jest niezbędnym elementem zdrowego stylu życia.

Odpowiednie nastawienie psychiczne, optymizm, życzliwość dla innych, unikanie stresujących sytuacji oraz stosowanie ćwiczeń relaksacyjnych w tym technik oddychania.

W oddziale przedszkolnym oraz klasach 1-3 dzieciaki wysłuchały bajki o krainie zdrowia i bogini Higienie, prezentowały zdjecia obrazujące sposoby na zdrowy styl życia oraz podawały skojarzenia do słowa ZDROWIE.!

Natomiast w klasach 5-7 uczniowie tworzyli mapy myśli na temat zdrowia, wyszukiwali hasła o tematyce zdrowotnej, oraz sporządzali wg własnych potrzeb recepty na zdrowie.

Uczniowie otrzymali również ,,apteczkę pierwszej pomocy” w zakresie stosowania technik relaksacyjnych.

,,Sport to zdrowie i niech cały świat się dowie”

,,Jemy zdrowo i żyje nam się kolorowo”

,,W zdrowym ciele zdrowy duch”

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć autorstwa dzieci.

Wszystkim życzymy dużo zdrowia i pogody ducha

Anna Baran

pedagog