Światowy Dzień Zdrowia

Utworzono dnia 07.04.2021

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest corocznie w dniu 7 kwietnia, dokładnie w rocznicę założenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – 7 kwietnia 1948 roku. Każdego roku wybierany jest jeden kluczowy problem dotyczący zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi, a którego skutki odczuwalne są w skali całego świata, zachęcając do wspólnego działania ludzi w różnym wieku i z różnych społeczności. Efektem podjętych działań ma być poprawa stanu zdrowia ludzi.

Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia w 2021r. jest „Budowanie  sprawiedliwszego i  zdrowszego  świata dla wszystkich”.

Motyw przewodni związany jest z obecną sytuacją epidemiologiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 . Obecna sytuacja epidemiologiczna podkreśla istotne znaczenie służby zdrowia, dostępu  do leczenia, a przede  wszystkim rolę personelu medycznego w czasie pandemii.

My, jako Szkoła Promująca Zdrowie, nie mogliśmy o tym dniu zapomnieć. Nasi uczniowie stworzyli bardzo ciekawe i interesujące plakaty, na których przedstawili własną wizję dbania o zdrowie. Zapraszamy do galerii.

GALERIE:

Gazetka z plakatami uczniów